Genesis From genesis to revelation / Decca 4990 matrix 2w,3w stereo UK -69

Bud Slutpris
499:-
Musik > Vinyl > Progg

Hej och välkommen
Jag kommer att sälja LP:n under en längre period. Skivor från olika musikstilar. Främst rock/pop/hårdrock/prog från 60/70-talen.
Jag beskriver skivornas och konvolutens utseende noggrant för att undvika missförstånd.
Skivorna på profilbilden kommer att dyka upp till budgivning.

SKIVA: EX

KONVOLUT: lite slitna hörn lite plastsläpp

Gradering:
M Nyskick som ospelad.
Ex Toppskick, få synliga spår
Vg++ Fint skick, spelad en del, några ytliga streck.
Vg+. Bra skick, spelad ganska mycket, kan knastra lite mellan låtarna men musiken skall inte påverkas nämnvärt.
Vg. Begagnad, spelad mycket, många streck/repor, låter ganska ok trots visst knaster.
Vg- Sliten skiva, knastrar/knäpper men låter ok
Betalning via banköverföring eller swish senast fem dagar efter vunnet objekt.
Frakt med Schenker. 1-3 skivor 59kr /4-7skivor 67kr. Postnord vid överenskommelse men då dyrare. Samfraktar

Säljaren ansvar ej för fraktskador.

Lycka till