Albert Ayler raritet

Bud Slutpris
500:-
Musik > Vinyl > Jazz > A-C
belun (68)
Extremt sällsynt LP tidigt 60-tal. Bird Notes BNLp 1.Svenskpressad. Enligt uppgift endast 200 exemplar. Omslag och skiva VG+. En gnutta knaster på ett par ställen (några ytliga repor) men inget som stör musikupplevelse..