The Beatles- The Long And Winding Road-Svensk utgåva & Bildomslag i Toppskick

Bud Slutpris
3000:-
Musik > Vinyl > 70-tal
Aruba07 (758)
Lite av "The Holy Grail" för samlare av Svenska Beatles utgåvor. Jag har haft denna i min samling sedan 70-talet. Omslaget & skivan vill jag beskriva som Near Mint. Jag har alltid haft skivan i separat omslag så att den inte skulle påverka omslagets kanter eller yta. Jag måste begära ett förhållandevis högt reservationspris, det måste vara på gränsen till omöjligt att hitta ett ex i bättre skick än denna. Jag vill gradera både omslag och skiva till Near Mint. Skivan ser ut att endast ha spelats några få gånger., men spelar med typiskt "bakgrundsljud" på denna "tysta" låt, excellent är väl en mer exakt beskrivning. Skickas extremt väl förpackad, 2-3 lager wellkartong, med yttre förpackning i LP-format. Registrerad & försäkrad för 10000kr.