Pink Floyd The Piper At The Gates Of Dawn /EMI SCX 6157 origi. UK -67 Lp

Bud Slutpris
199:-
Musik > Vinyl > Progg

Hej och välkommen

Jag kommer att sälja LP:n under en längre period. Skivor från olika musikstilar. Främst Rock/Pop/Hårdrock/Progg från 60/70/80-talen.
Jag beskriver skivornas och konvolutens utseende noggrant för att undvika missförstånd.

Tyvärr uppstår missar. Hör isåfall av dig. Lyssnar alltid på köparen.

LÄS MIN GRADERING INNAN DU LÄGGER BUD, Tack

SKIVORNA PÅ PROFILBILDEN KOMMER ATT DYKA UPP TILL BUDGIVNING !!.

SKIVA: Vg+ Ett antal slingor påverkar inte musiken inget knaster eller knäpp

Matrix XAX 3419-1R

XAX 3420-1G

KONVOLUT: en lagning upp(bild 1 ) - lite papper borta ner(bild 2) - hörnslitage - lätt slitage instopp

Gradering:

(M: använder inte NM,NM-,NM+)
EX: obetydliga linjer - kan vara helt rena skivor - spelar utmärkt
Vg++:ytliga linjer - påverkar inte musiken - spelar utmärkt
Vg+: ytliga linjer - knäpp eller/och knaster kan förekomma - spelar bra
Vg: många ytliga linjer/repor - både knäpp och knaster förekommer - spelar igenom

Betalning via banköverföring eller swish. Vänligen använd ditt alias vid betalning.
Frakt med Schenker. 1-3 skivor 63kr /4-7skivor 67kr.

Andra fraktpriser utanför Sverige

Postnord vid överenskommelse.

Samfraktar.!! Samlar på hög dock längst 4 veckor

Säljaren ansvar ej för fraktskador.

Lycka till !!!