BUDGIE - IN FOR THE KILL

Bud Slutpris
50:-
Musik > Vinyl > 70-tal

Hej och välkommen till CobraRecords!

Gradering;

Omslag: VG+

Vinyl: VG+

ORIGINAL GERMAN PRESSING 1974 MCA LABEL.
Made in Great Britain Inner sleeve.

Jag paketerar skivorna väl med anpassad skivkartong, ny plastficka samt generisk innerpåse för att undvika splits på originalinnerpåsen.

Skivorna är visuellt granskade med spotlightlampa samt har genomgått provlyssning vid behov! Diverse defekter rapporteras i annonsen.

Jag provlyssnar på skivorna så gott jag kan men kan inte garantera att nålhopp inte sker. Rapporterar naturligtvis om skivan ser skev eller ”warped” ut.

Jag graderar konservativt för att undvika missnöje gällande skicket! Uppstår det några problem, kontakta mig!

Graderingsskala:

Mint (M) - Helt perfekt, aldrig spelad och helst oöppnad

Near Mint (NM) - inga märken (repor eller hairlines) på vinylen och spelar perfekt.

Excellent (EX) - väldigt få lätta märken

Very Good Plus (VG+) - lite fler lättare märken är tillåtna. Kan spela med lite bakgrundsknaster

Very Good (VG) - lätta repor kan förekomma. Märken och hairlines kan förekomma. Spelar vanligtvis med bakgrundsknaster och lätta klick.

Good (G) - Hairlines, repor och märken förekommer i hög utsträckning. Vinylen spelar med knäpp och knaster.

Poor (P) - Djupa repor förekommer. Vinylen har ofta många hairlines som orsakar knaster. Spelar med knäpp och intensivt knaster oftast. Förekommer nålhopp och hack.

+ eller - tecknet bredvid graderingen betyder att vinylen antingen är en exempelvis Stark VG eller Svag VG.

Kostnad för frakt är 66kr via Postnord inom Sverige upp till 1 kg vilket bör innefatta upp till 3 lp.
För fraktkostnad utanför Sverige, kontakta mig.

Kolla gärna mina andra annonser för fler vinylskivor!
Samfraktar vid vinst av flera!

Skivorna skickas inom en dag efter betalning via helst Swish. Ifall ni vill betala på ett annat sätt, kontakta mig så löser vi det!

Lämna gärna omdöme efter köp!

Med vänlig hälsning
Viggo