Maxisingel ABBA Hovas Vittne Nypressning
OBS!!!! Nypressning
ABBA
Hovas vittne
En unik ABBA låt som gavs ut på maxisingel i röd vinyl och endast delades ut till gästerna på Stikkan Andersons 50 års födelsedagsfest.
Hovas vittne räknas som den största rariteten för ABBA samlare
Även nypressningen gavs ut i mycket begränsad upplaga
Skiva och omslag säljs i toppskick (NM).
Går att hämtas hos Record Hunter på St Eriksgatan 70 i Stockholm. OBS! Maila och meddela om du vill hämta singeln i butiken!
Vi packar noggrannt och väl: skiva (i innerpåse) separerad från omslag, med styv wellpapp samt bubbelplast.
Vi skickar med Postnord och betalning sker direkt via Tradera eller till vårt bankkonto hos Handelsbanken eller via Swish, inom 5 dagar!
Frakt för LP tillkommer 78kr.
We do shipment outside of Sweden. Shipping abroad is 220 SEK registered. Please buy/bid only if you accept this!
Payment through Tradera or PayPal and all info will be emailed to you after your purchase.
Vi följer Goldmine Grading Standard: M/NM/VG+/VG/G+/G/F/P.
Exempel:
M (Mint): skivan ospelad, omslaget som innan det lämnade fabriken.
NM (Near Mint): superfin, i princip perfekt, utan uppenbara tecken på att skiva/omslag ens använts.
VG+ (Very Good Plus): BRA bruksskick som oftast inte behöver förklaring eller "ursäkt".
VG (Very Good): hyfsat bruksskick med visst slitage.
Det som graderas VG eller lägre har förklaring för att ge ett hum om vad det handlar om.