Liege lord Vinyl LP Heavy metal Hårdrock rock 80-tal

För att kunna se slutpriser måste du vara medlem.

Slutpris
tors 25 maj 2023
21:04
Skiva / Omslag
NM / EX+
1:a press Europe

Artist: Liege lord
Titel: Master control
Bolag: Roadrunner Record / Metal blade Record
År: 1988
Serienr: RR 9541-1

Typ av musik stil: Speed metal, Heavy metal,

Se även våra andra aktioner. Kan samfrakta

https://www.discogs.com/release/2678067-Liege-Lord-Master-Control

Skiva är visuellt granskad och graderad enligt nedan:

Gradering:
M (mint) = Nyskick. Som ospelad, omslag i perfekt skick.
NM (near mint) = Nästan perfekt skick.
EX (excellent) = Toppskick. Skivan kan ha några få ytliga märken som inte hörs. Omslaget har lätt, ytligt slitage.
Vg++ (very good plus plus) = Mycket fint skick. Spelad en del, ytliga märken/repor finns, men de hörs inte. Omslaget har några märken men fint helhetsintryck.
Vg+ (very good plus) = Fint skick. Spelad ganska mycket. Ytliga märken/repor finns på skivan, som kan knastra lite utan att musiken påverkas nämnvärt. Omslaget har en del märken men ändå bra.
Vg (very good) = Mycket gott skick. Spelad mycket. Många märken/repor. En del knaster förekommer men spelar ok. Omslaget ger ett begagnat intryck.
Vg- (very good minus) = Gott skick. Sliten skiva, har knaster/knäpper men spelar ok. Omslaget är slitet.