Elvis Presley org SUN 209 "THATS ALL RIGHT"

Bud Slutpris
5000:-
Musik > Vinyl > 50/60-tal
TOYALAYA (305)

SUN 209 Orginal inspelad 1954
THATS ALL RIGHT /BLUE MOON OF KENTUCKY
graverat i run out   U-128 -45  72  /  U - 129-45   72  =
Recorded July 5-7, 1954, SUN Studio, Memphis Tennessee
3 Pushmarks
Skivan spelar bra utan hack men ser välspelad ut med många synliga repor (Inga grova)                                                     sedvanligt bakrundsbrus som på alla tidiga SUN singlar
Fina etiketter med endast minimala små märken  (se bilder)
Senare SUN Bolagspåse

OBS!!   Lägger ut samtliga 5 SUN singlar av Elvis     passa på att få en komplett samling