Beatles Box 14 vinyl-LP

Bud Slutpris
300:-
Musik > Vinyl > Pop > Övrig
Lulewolf (15)

The Beatles Collection

14 LP-skivor vinyl i:

Please Please Me
With The Beatles
A Hard Day’s Night
Beatles For Sale
Help!
Rubber Soul
Revolver
Sgt Pepper’s Lonely Hearts Club Band Magical Mystery Tour
The White Album (dubbel-LP)
Yellow Submarine
Abbey Road
Let It Be
Rarities

Den kompletta Beatles-samlingen med bandets alla album. Notera att originalboxen endast innehåller 13 skivor. I denna ingår även den 14:e Beatles-LP:n (Magical Mystery Tour). Samtliga skivor levereras i originalbox som har skönhetsfläckar och småskador pga slitage, se foto. Inköpt ca 1980, en ägare. Begagnade album med hög kvalitet. Flera av skivorna har endast spelats en gång.

Ingen retur. Försäljningen är en del av en större förrådsstädning som ska ge plats för andra saker ?