MEGARARE Parlaphone Golden Label Beatles - Please Please Please Me

Bud Slutpris
450:-
Musik > Vinyl > 50/60-tal
Fantomen03 (173)

Hej och välkommen till min auktion!

Skick:

Omslag: VG I fint skick, åldersslitage. Dock så finns det en ”split” där bak. Se bild 4.

Inner: VG Det saknas en liten bit papper i ett hörn. Annars hel och fin! Inga splits eller liknande.

Vinyl: G+ Vinylen är välspelad med mycket hairlines och märken varav några är kännbara. Däremot så är ljudet bra med jämnt och fint bakgrundsknaster. Passa på att bjuda hem denna raritet. Det är sällan man ser den med guldig Parlaphone etikett. Inget för vinylperfektionisten dock, men duger fint att ha i samlingen och spela!

Alla skivor är genomspelade och graderade både visuellt samt hur de låter. Avvikelser på skivan/omslaget framgår på bilderna och i beskrivningen.

KOLLA GÄRNA MINA ANDRA AUKTIONER FÖR FLER VINYLSKIVOR! MYCKET BRA MUSIK UTE JUST NU!

Om du köper fler skivor blir frakten billigare. Skivorna packas alltid i ordentliga skivkartonger. Automatiskt vinnarmail skickas ut efter auktionen och betalningen skall ske inom 48 timmar. Om du köper fler skivor väntar du med betalningen tillsatt ett nytt mail kommer med den nya totalkostnaden.

Lycka till med budgivningen! /Fantomen03