9 st LP! : BLACK SABBATH - FRAKTFRITT!!!

Bud Slutpris
399:-
Musik > Vinyl > Hårdrock
Paradera (1582)
Nu har jag tömt vinden och hittat den skivsamling som inte är spelad sedan början på 1990-talet.
Det här är ett parti med 9 LP (8 Lp + Ett Dubbelalbum):
Black Sabbath
"Vol 4"
"Sabotage"
"Mob Rules"
"Sabbath Bloddy Sabbath"
"Born Again"
"Headless Cross"
"The Iternal Idol"
"Seventh Star"
"The Collection" Dubbel-LP (Samling från Ozzy-åren)

Dessvärre har jag ingen möjlighet att provlyssna på skivorna. Omslagen är i varierande skick. Flera tydligt slitage, och någon har limningen släppt i kanten. Skivorna ser bättre ut, även om nästan alla är dammiga och har ytliga repor. Undantaget är Sabotage som ser lite sämre ut, se sista bilden. Jag ber om ursäkt för att jag inte behärskar den vedertagna metoden att kvalitetsgradera skivor. Headless Cross har en utvikbar schablon, se bild.

Obs! Fri frakt med Schenker!

P.g.a. mitt arbete kan jag inte erbjuda avhämtning. Överföring till bankkonto, INTE Swish.

Se även mina andra auktioner!