Östen mä Resten – Syntfritt – Signerad och ovanlig – 1989

Bud Slutpris
45:-
Musik > Vinyl > Svenskt > Å-Ö
Vidhfinn (746)
Sonkmo – STEN 53 (-89)

Skiva: EX
Konvolut: EX

Skivan ser EX ut, nära NM (= No Marks) med ett fåtal knappt synbara tecken på användning. Spelar NM.
Konvolutet har minimalt med skavanker. Signerat fram av tre medlemmar.

OBS! Med DHL är fraktkostnaden densamma för en som för ca 10 skivor. Så passa på att bjuda på fler skivor :)
Ca 11 - ca 30 skivor kostar 20 kr mer i frakt.

Gradering: Jag graderar genom att inspektera skivorna under mycket starkt och nära ljus. Lyssnar oftast och då i hörlurar. Detta innebär att skillnaden kan vara stor mot gradering gjord i dagsljus och lyssning i högtalare. Graderar sedan efter lägsta nivå visuellt/ljudligt, med kommentarer.
M: Förseglad
NM: Inga märken inget knaster.
EX: Enstaka ytliga märken, tillfälligt svagt dammknaster kan accepteras.
VG+: Lite fler ytliga märken och lite mer, fast svagt bakgrundsknaster
VG: Ännu mer ytligt slitage över hela skivan. Knaster som inte överröstar ljudet på något sätt, enstaka knäpp.
G+: Slitage och ytliga repor. Knaster som är störande men inte överröstar musiken. Knäpp här och där men inga hack.

Har du några frågor så maila gärna så svarar jag. Frakten betalas av köparen och jag sampackar vid flera vunna auktioner. Vill du spara portokostnader så kan du också hämta upp sakerna dagtid i Stockholm.
If you are living abroad, please contact me for the right shipment fee and ways of paying.